Złodziej w posypie - nakradł kukurydzy za 3 złote - wstyd!!!

Dodano: 14.01.2016.

Przed paru dniami zabezpieczaliśmy razem z Maćkiem posypy dla bażantów przed grabieżą ze strony saren i danieli. Informacja, ze zdjęciami dokumentującymi pracę, trafiła również na stronę koła (→ tutaj). Tak jak zapowiedzieliśmy, nadszedł czas na sprawdzenie skuteczności wykonanej pracy. Ponieważ rejestracje dopiero się zaczęły, a zabezpieczenia zostały wykonane w różny sposób, w różnych typach posypów, na podsumowanie efektu pracy przyjdzie poczekać jeszcze parę dni. Dzisiaj chcę pokazać, że problem zabezpieczenia karmy dla bażantów ujawnił się w jeszcze jeden, zaskakujący sposób.

Nakryliśmy na gorącym uczynku złodzieja kukurydzy! Rejestracja wykonana została w Warszowicach przy Księżych Stawach i wygląda na to, że nie jest to pierwsze podejście zarejestrowanego na filmie, do tego tematu. Wizyta pod posypem następnego dnia po przywiezieniu karmy, podbieranie jej przygotowaną szufelką z różnych stron tak, aby nie było widać ingerencji człowieka, pozostawienie większości na miejscu, to wszystko świadczy o dużej rutynie naszego „przyjemniaczka”. Jak to się mawia w mediach, „podjęliśmy czynności wyjaśniające” i jestem pewien, że w krótkim czasie ustalimy sprawcę.

Co jest druzgocące w tej historii? Jeżeli dzisiaj tona kukurydzy kosztuje na rynku 600 zł, to 1 kg kosztuje 0,6 zł (sześćdziesiąt groszy), a 5 kg, bo tyle mógł ukraść nagrany sympatyk bażantów, to wartość 3 złotych!!!
Zostać nocnym złodziejem za 3 złote, to naprawdę szokuje. Tak swoją drogą, zapytam kiedyś, przy okazji, miejscowego proboszcza, czy ktoś zgłaszał takie grzechy, czy może uważa (ten ktoś), że jest to normalne zachowanie dorosłego człowieka.
Zarejestrowane filmy upublicznimy w możliwie szeroki sposób, do czego zachęcamy również Kolegów.

Zbigniew Ciemniewski

 

Logowanie do ...::: Panelu :::...

Prawa autorskie

Wszelkie elementy serwisu (teksty, zdjęcia, filmy, grafika) podlegają przepisom ustawy z 4.02.1994. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody jest zabronione.

ao

Wizyty na stronie
Dzisiaj167
Wczoraj128
W tym tygodniu1072
W tym miesiącu2756
Ogółem602097

Obecnie na stronie

2
Online