Spotkanie wigilijne - 15.12.2017.

Dodano: 22.12.2017.

Coroczne wigilijne spotkanie u księdza kapelana Mikołaja Skawińskiego zorganizował Stefan Kusz Łowczy Rejonowy.
Było ono okazją do podzielenia się uwagami na temat miejsca w jakim  znajduje się myślistwo, a także gospodarka łowiecka.
Wiele przykrych uwag padło pod adresem procedujących nową ustawę prawa łowickiego.
Starsi koledzy w kuluarowych rozmowach wspominali polowania, między innymi na wilki w rudzkich lasach. Są to tak żywe wspomnienia, iż koledzy Jan Biskupek, Tadziu Swaryczewski czy Ginter Naziński pamiętają takie szczegóły, jak data strzału (pudło) do wilka. To kolega Jasiu ze szczegółami pamięta gdzie, kto i ile razy widział, kto strzelał do pozostałych wilków. Nie wszyscy koledzy wiedzą, że trofeum z wilka wiszące w salce klubowej pozyskane przez Norberta jest medalowe.
Umówiliśmy się z kolegami z sąsiednich Kół, z łowczym gliwickim, z księdzem Mikołajem na kolejne spotkanie na początku przyszłego roku. Jesteśmy w szczególnym momencie, musimy brać sprawy w swoje ręce, przynajmniej tam gdzie to jest możliwe. Ot chociażby ocieplenie wizerunku myśliwych.

Darz Bór!
Jerzy Wieczorek

 

Logowanie do ...::: Panelu :::...

Prawa autorskie

Wszelkie elementy serwisu (teksty, zdjęcia, filmy, grafika) podlegają przepisom ustawy z 4.02.1994. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody jest zabronione.

ao

Pogoda w obw. 134 - Rudy
Pogoda w obw. 158 - Kryry
Wizyty na stronie
Dzisiaj4
Wczoraj153
W tym tygodniu392
W tym miesiącu3690
Ogółem608498

Obecnie na stronie

1
Online