Jagdhaus, wiata, obelisk, polowanie

Dodano: 14.11.2017.

11 dzień listopada, polowanie zbiorowe w Rudach połączone z uroczystym otwarciem wiaty na Jagdhausie oraz odsłonięciem obelisku poświęconego pamięci myśliwych, którzy odeszli od nas do Krainy wiecznych łowów.
Pogoda dopisała, Zarząd zadbał aby uroczystościom nadać odpowiednią oprawę. Byli sygnaliści, był poczet sztandarowy, były biało czerwone szarfy, znicze, a także bukiet biało-czerwonych kwiatów.
Ksiądz proboszcz parafii w Rudach poświęcił obelisk, poświęcił wiatę, była krótka modlitwa w intencji myśliwych, których już nie ma wśród nas.
Wiązankę kwiatów złożył senior, myśliwy płk. Tadek Swaryczewski.
Okolicznościowe wystąpienie miał prezes Koła Jerzy Wieczorek, który dokonał również symbolicznego przecięcia wstęgi na obelisku i na wiacie.
Było wiele rozmów, refleksji, wspomnień o czasach, które minęły, o kolegach, którzy odeszli, ale także o dniu dzisiejszym i o tym co nas czeka w niedalekiej przyszłości.
Polowanie szwedzkie, dobra praca naganiaczy, perfekcyjna praca podkładaczy z psami, celne oko kolegów, dały znakomite wyniki.
Na pokocie legły dwa byki jelenia, pięć łani, dwa cielaki, jedna łańka daniela, dwa dziki.
Królem polowania został Marcin Rubiś. Św. Hubert mu darzył, pozyskał byka i łanię jelenia. Pięknego byka selekcyjnego strzelił kolega Grzegorz Wieczorek.
Kolega prezes podziękował wszystkim, którzy uczestniczyli w odbudowie wiaty, postawieniu obelisku, przygotowaniu polowania wraz z uroczystą oprawą. Od dziś zaczynamy pisać nową historię Jagdhausu.

→ przemowa prezesa

Darz Bór!
Zarząd KŁ OSTOJA

 

Logowanie do ...::: Panelu :::...

Prawa autorskie

Wszelkie elementy serwisu (teksty, zdjęcia, filmy, grafika) podlegają przepisom ustawy z 4.02.1994. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody jest zabronione.

ao

Pogoda w obw. 134 - Rudy
Pogoda w obw. 158 - Kryry
Wizyty na stronie
Dzisiaj125
Wczoraj198
W tym tygodniu606
W tym miesiącu4896
Ogółem567528

Obecnie na stronie

1
Online