Odbyła się Konferencja „Miejsce i zadania kół łowieckich...

Dodano: 21.10.2017.

W Konferencji zorganizowanej w Domu Kultury Gminy Suszec, w dniu 18 października br. uczestniczyła liczna reprezentacja myśliwych naszego Koła.
Temat Konferencji „Miejsce i zadania kół łowieckich w zarządzaniu środowiskiem naturalnym”.
Moderator - nasz kolega Zbyszek Ciemniewski.
Dobrze przygotowani prelegenci, ciekawe tematy, duża frekwencja, to wszystko sprawiło, że nie był to czas stracony na jałowe rozmowy. O tym gdzie jesteśmy i jak jesteśmy postrzegani przez społeczeństwo na styku rolnictwo - gospodarka - łowiectwo - myślistwo.
Bardzo ciekawe było wystąpienie Prezesa Śląskiej Izby Gospodarczej na temat „Gospodarka łowiecka, a zrównoważony rozwój rolnictwa”. Kiedy przywołał przykład pisma jednego z właścicieli ziemskich, z początku ubiegłego wieku, o tym aby „wybijać zwierzynę do nogi”, część sali nagrodziła go licznymi brawami. Tak reagują rolnicy na szkody rolnicze, a w konsekwencji na nasze przedsięwzięcie związane z gospodarką łowiecką.
Było również o działaniach naszego Koła w „Zagospodarowaniu pasów przeciwpożarowych na terenie obwodu 134 czyli Nadleśnictwa Rudy Raciborskie. Natomiast aktywne budowanie bioróżnorodności Kol. Zbyszek prezentował na przykładzie m. innymi „Doliny rzeki Pszczynki”.
Dziękuję Wszystkim Koleżankom i Kolegom, którzy organizowali i uczestniczyli w tej niezwykle pożytecznej i interesującej imprezie.

Darz Bór!
Jerzy Wieczorek

 

Logowanie do ...::: Panelu :::...

Prawa autorskie

Wszelkie elementy serwisu (teksty, zdjęcia, filmy, grafika) podlegają przepisom ustawy z 4.02.1994. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody jest zabronione.

ao

Pogoda w obw. 134 - Rudy
Pogoda w obw. 158 - Kryry
Wizyty na stronie
Dzisiaj15
Wczoraj153
W tym tygodniu403
W tym miesiącu3701
Ogółem608509

Obecnie na stronie

2
Online