Delegacja z Koła w Słowacji

Dodano: 02.07.2015.

W ostatnią niedzielę czerwca delegacja naszego koła w składzie Michał Świerkot, Zbigniew Ciemniewski wybrała się na spotkanie ze słowackimi myśliwymi w miejscowości Novot, leżącej tylko 2 km od polskiej granicy. Spotkanie zaaranżowane zostało przez zastępcę wójta gminy Suszec Pana Czesława Smusza, który od lat podtrzymuje dobre kontakty z gminami na Orawie. Okazją do wyjazdu był odbywający się w tym czasie w miejscowości Novot jarmark serów, impreza zyskująca z roku na rok coraz większą popularność.

Spotkaliśmy się z bardzo serdecznym przyjęciem ze strony gospodarzy, którzy choć gospodarują na niewielkim, liczącym 2100 ha i niezbyt zasobnym w zwierzynę obwodzie, do łowiectwa podchodzą z wielkim zaangażowaniem. Odwiedziliśmy wybudowaną niedawno kapliczkę świętego Huberta i umówiliśmy się na kolejne odwiedziny 18 lipca, gdyż w tym dniu obchodzona jest rocznica 400 lat istnienia miejscowości Zakamene, a miejscowi myśliwi są jedną ze społeczności organizujących te uroczystości.

 

Logowanie do ...::: Panelu :::...

Prawa autorskie

Wszelkie elementy serwisu (teksty, zdjęcia, filmy, grafika) podlegają przepisom ustawy z 4.02.1994. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody jest zabronione.

ao

Pogoda w obw. 134 - Rudy
Pogoda w obw. 158 - Kryry
Wizyty na stronie
Dzisiaj41
Wczoraj105
W tym tygodniu146
W tym miesiącu4436
Ogółem567068

Obecnie na stronie

1
Online