Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze - 2015

Dodano: 10.05.2015.

Sprawozdawczo Wyborcze Walne Zgromadzenie - Koło Łowieckie Ostoja - 9.05.2015 r.

Tekst i zdjęcia - Zbigniew Ciemniewski.


   Przez ostatnie 4 lata nie byłem na zebraniach koła, chcąc nabrać dystansu do ludzi i spraw z przeszłości. Wczoraj pojechałem do Rud i muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem tego czego byłem świadkiem i uczestnikiem zarazem. Nie chcę pisać o rozstrzygnięciach związanych z wyborami czy innymi dyskutowanymi sprawami, gdyż w sprawozdaniu z zebrania na pewno wszystkie te kwestie zostaną dokładnie opisane, chcę przekazać kilka refleksji natury ogólnej. No, może jedna sprawa z katalogu szczegółów warta jest pokazania, tą sprawą jest frekwencja na zebraniu, jako miara jakości naszej łowieckiej demokracji i zaangażowania w sprawy koła. Na zebranie stawiło się 50, spośród 51 członków naszego koła!!


   W strukturze polskiego modelu łowiectwa koło ma fundamentalne znaczenie i w dużym stopniu decydującą o skuteczności systemu, praktycznie niezależną, pozycję. Można więc śmiało powiedzieć, że jakość kół łowieckich w znaczącym stopniu decyduje o jakości polskiego łowiectwa. Walne zgromadzenia, a szczególnie te sprawozdawczo-wyborcze, znakomicie pokazują sposób myślenia większości w kole, pokazują sposób działania zarządu i doskonale sumują rzeczywiste dokonania kół w zakresie zadań gospodarczych i czysto łowieckich, które przez wcześniejsze lata realizowały i które w nadchodzących latach przyjęły jako swoje zobowiązanie.


   Z takiej perspektywy muszę powiedzieć, że nasze koło, przynajmniej w mojej opinii, przeszło długą i momentami niełatwą drogę, od grupy wesołych zapaleńców polowania, z czasów mojej łowieckiej młodości, do zespołu ludzi realizujących świadomie poważne zadania łowieckie i ekologiczne, skali których, jeszcze przed 10-15 laty nikt, lub prawie nikt, nie przewidywał.


   Gratuluję nowemu zarządowi wyboru i jestem pewien, że potrafimy z nim zrobić jeszcze więcej niż zrobiono do tej pory, czego sobie i całemu kołu serdecznie życzę.


   W załączeniu garść zdjęć z naszego zebrania, a do nich, wielkie gratulacje dla laureatów Konkursu Lisiarza, w tym szczególnie dla zwycięscy, Stefana Paździora.

 

Logowanie do ...::: Panelu :::...

Prawa autorskie

Wszelkie elementy serwisu (teksty, zdjęcia, filmy, grafika) podlegają przepisom ustawy z 4.02.1994. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody jest zabronione.

ao

Pogoda w obw. 134 - Rudy
Pogoda w obw. 158 - Kryry
Wizyty na stronie
Dzisiaj50
Wczoraj105
W tym tygodniu155
W tym miesiącu4445
Ogółem567077

Obecnie na stronie

1
Online