Rekordowe bażanty 2014 - zdjęcia Zbyszka Ciemniewskiego

Dodano: 23.11.2014.

Tekst Zbyszka Ciemniewskiego:

   Po paru deszczowych, nieprzyjemnych dniach wybrałem się z Maćkiem na koguty. Wzięliśmy ze sobą, jak zwykle, nasze młode wyżły Gorana i Gapę. Pogoda była całkiem niezła - kilka stopni powyżej zera, słaby ale wyraźny wiatr z północnego-wschodu. Nastroje mieliśmy dobre gdyż wcześniejsze wyjazdy w teren pokazały, że w tym roku stan bażanta jest całkiem niezły. Wybraliśmy rejon Rudziczki i Baranowic i o 10.00 ruszyliśmy w teren. Po 4 godzinach polowania na rozkładzie mieliśmy 13 kogutów a gdyby nie kilka pudeł i trochę więcej szczęścia, wynik byłby jeszcze lepszy. Prawdziwie świętokrzyski rozkład! Co również ważne, dzięki pracy psów nie zostawiliśmy w terenie żadnego postrzałka.

   Po takim dniu nie jest żal pracy ostatnich 2 lat, postawionych na własny koszt i własnym staraniem 20 podsypów i wywiezionych własnym trudem i na własnych plecach (głównie Maćka) wielu ton kukurydzy. Jestem przekonany, że ta praca, łagodna tegoroczna zima oraz ciepła wiosna i lato, że nie wspomnę o intensywnym odstrzale drapieżników w ostatnich latach przywróciły stan bażanta do poziomu zbliżonego do tego, jaki był u nas jeszcze niedawno. Nasz żorski obwód ma wspaniałe warunki dla intensywnej gospodarki drobną zwierzyną, głównie bażantem i warto podjąć wysiłek aby ten potencjał mógł być przez koło wykorzystany.

   PS. Na zdjęciach spotkany „ekolog”, którego agresja stopniała dopiero po serii zdjęć komórką i telefonie na policję. Nasze polowanie bardzo mu przeszkadzało, natomiast jego swobodnie biegające, po polu pełnym zwierzyny, owczarki - nie!

Powiązane linki:

dokarmianie-bazantow-grudzien-2013

kolejny-wypad-z-karma-dla-bazantow

hu-hu-ha-nasza-zima-zla

 

Logowanie do ...::: Panelu :::...

Prawa autorskie

Wszelkie elementy serwisu (teksty, zdjęcia, filmy, grafika) podlegają przepisom ustawy z 4.02.1994. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody jest zabronione.

ao

Pogoda w obw. 134 - Rudy
Pogoda w obw. 158 - Kryry