Zakończenie konkursu „PRZYRODA OJCZYSTA”

Dodano: 22.10.2016.

Na naszej stronie okręgowej umieściłem informację o zakończeniu konkursu fotograficznego "Przyroda Ojczysta" (jestem jednym z organizatorów tego konkursu).

Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 19.11.2016. o godzinie 11:00, w siedzibie Zarządu Okręgowego PZŁ Katowice, w Siemianowicach Śl. ul. Zwycięstwa 2 (wiata na strzelnicy myśliwskiej). Będą tam eksponowane wszystkie nagrodzone i wyróżnione zdjęcia.

Na konkurs wpłynęło aż 537 zdjęć - to wielki sukces.
A to przecież pierwsza próba organizacji takiego konkursu w naszym okręgu.

Dla porównania na największy w Polsce konkurs fotograficzny o podobnej tematyce, czyli konkurs im. Włodzimierza Puchalskiego zgłoszono w tym roku 933 zdjęcia. A konkurs ten ma 90 letnią tradycję, jest szeroko reklamowany i uważany za jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie fotografii przyrodniczej.

Jednak nie ilość zdjęć stanowi główną wartość naszego konkursu. Najważniejsze jest to, że aż 444 prace nadesłali uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Oznacza to, że dzieci i ludzie młodzi są nie tylko wrażliwi na piękno ojczystej przyrody, ale są także otwarci na idee łowiectwa, czyli idee aktywnego bycia i działania w środowisku przyrodniczym.

Na → stronie okręgowej można obejrzeć nagrodzone i wyróżnione zdjęcia.

 Pozdrawiam - Darz Bór!

Andrzej Otrębski

 

Logowanie do ...::: Panelu :::...

Pogoda w obw. 134 - Rudy
Pogoda w obw. 134 - Kotlarnia
Pogoda w obw. 158 - Kryry
Pogoda w obw. 158 - Pawłowice
Wizyty na stronie
Dzisiaj10
Wczoraj153
W tym tygodniu398
W tym miesiącu3696
Ogółem608504

Obecnie na stronie

2
Online