Dokarmianie - październik 2015

Dodano: 17.11.2015.

Po umieszczeniu na stronie Zbyszka Ciemniewskiego informacji o rozpoczęciu w naszym kole, już w połowie października, dokarmiania bażantów dotarło do niego kilka krytycznych uwag „z Polski”.
Jeden z krytyków twierdził, że narażamy bażanty na drapieżnictwo, nie dając im w zamian niczego, tak naprawdę wartościowego, o tej porze roku. Zachęcał do założenia podglądu aby osobiście przekonać się, że ma rację.
Zbyszek założył foto-pułapkę - oto część nagranego materiału.

Foto-pułapka wisiała przy jednym z posypów w dolinie Pszczynki od południa 28.10. do południa 31.10, a więc 3 pełne doby. W tym czasie zarejestrowało się 214 (dwieście czternaście!!!) filmików ze zdarzeniami w posypie i jego bezpośrednim otoczeniu. 90% zarejestrowanego czasu, to żerujące bażanty, reszta to aktywność ptasiego drobiazgu. Nie zarejestrowało się nic, co by mogło stanowić zagrożenie dla bażantów, żadnego drapieżnika poza trzykrotną wizytą sójki, przepędzoną w końcu przez koguta.

Czy warto dokarmiać bażanty w październiku? Niech każdy z Kolegów sam sobie odpowie.

 

Logowanie do ...::: Panelu :::...

Prawa autorskie

Wszelkie elementy serwisu (teksty, zdjęcia, filmy, grafika) podlegają przepisom ustawy z 4.02.1994. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody jest zabronione.

ao

Wizyty na stronie
Dzisiaj34
Wczoraj105
W tym tygodniu139
W tym miesiącu4429
Ogółem567061

Obecnie na stronie

1
Online